Täiskasvanute koolitusi on MTÜ Avasta Anded korraldamisel tehtud juba aastaid

Lisaks rühmakoolitustele pakume ka individuaaltunde saateklaveris, ukuleles  trummiõppes ja basskitarris

14.02.2020 Ahoi, me joonistame laulu -algkursus muusikaõpetajatele. koolitaja Minna Lappalainen Soomest.

Lisakoolitus 12.10.2019 Toompuiestee 17 a, Meero Muusik ruumides kell 10.00-15.30
selle koolituse hind on 60 EUR ( 3  kohta veel järel)

AHOI, ME JOONISTAME LAULU!
Laulujoonistamise täiendkoolitus on suunatud  alus-, alg- ja põhikooliõpetajatele, logopeedidele, HEV õpilaste pedagoogidele, muusikapedagoogidele ning  uuenduslikest õppemeetoditest huvitatud lapsevanematele. Koolituse lõpetab meetodit tutvustav kontsert Meero Muusik õpilaste poolt.

11.oktoobril 2019 Kaja Kultuurikeskuses

Koolituse sisu
Laulujoonistamise koolituse eesmärgiks on anda osalejatele ülevaade laulujoonistamise meetodist, selle aluspõhimõttetest ning võimalustest rakendada neid pedagoogilises töös. Laulujoonistamise meetod hõlmab endas rõõmsaid joonistamislaule, mis julgustavad lapsi nende taustal ja neist inspireerituna joonistama. Lisaks laulmisele ja joonistamisele arendab see tehnika keskendumis-, suhtlus- ja koostööoskusi ning erinevad harjutused ja töömeetodid toetavad teadmiste omandamist erinevatel õppealadel. Näiteks laulude ja joonistamise kaudu õpitakse samal ajal tundma ka loodust jne. Laulujoonistamine toetab  motoorika arengut, pliiatsi kasutamist, visuaalse kujutlusvõime kui ka keele arengut kui ka tundekasvatust.

Laulujoonistamise meetod on välja töötatud soome helilooja, pedagoogi Minna Lappalainen poolt ja sellest on kaheksa aasta jooksul saanud tunnustatud õppemeetod Soome alus-, alg- ja põhihariduses ning erinevates teraapiates. See sobib hästi eri vanustes lastele.

Laulujoonistamise laulud ja meetodit kirjeldavad õpikud on  olemas juba soome, rootsi, inglise ja nüüd ka eesti keeles.  Lisa infot  www.laulau.fi

Ajakava:
kell 09:30 registreerimine
kell 10:00-15:30 6 akadeemilist tundi  ja 2 kohvipausi
kell 19.00-20.00 kontsert

Koolituse keel:
Koolitust viib läbi meetodi välja töötaja Minna Lappalainen inglise keeles. Vajadusel abistav tõlge kohapeal.

Kontserdist
Laulujoonistamise kontserdi eesmärgiks on tutvustada ja demonstreerida koolitusel osalejatele ja teistele huvilistele laulujoonistamise meetodit üldiselt. Kontserdi valmistavad ette laulujoonistamise meetodit praktiseerivad huvikooli Meero Muusik juhendajad ning esitavad huvikooli õpilased. Kontserdil on võimalik jälgida, kuidas laulujoonistamine praktikas toimub. Esitatakse laulujoonistamise eestikeelseid laule ning seinale kuvatakse samal ajal joonistaja poolt läbi viidud joonistamisprotsess.  Kontserdi erikülaline on Meero laulja SISSI, kes joonistab laulud paberile.

Muu info
Koolitus toimub Eestis esmakordselt. Meero õpetajad on koolitusel käinud 2 korral Soomes, mille põhjal me leidsime, et see meetod  võiks ka Eestis saada tutvustust. Algas koostöö Minnaga laululiku ja metoodilise materjali tõlkimisel. Kaasasime protsessi ka  helilooja Riine Pajusaare,  kes vormistas  laulud keeleliselt lauldavaks ja noodistas laulud . Metoodilise raamatu teksti tõlkis  tõlkebüroo Intrelex. Laulud  on plaadile lauldud Meero Muusik  huvikooli õpilaste poolt.

Koolituse osalustasu

50 € osaleja
sisaldab koolitust 6 akadeemilist tundi
2 kohvipausi
koolituse loengumaterjalid
koolitusel kasutatavad materjalid: paberid, pliiatsid, kriidid jm.
tasuta pääse kontserdile

Koolitusele registreerimine:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Registreerimise tähtaeg kuni 4.oktoober 2019
Osalejate max. arv 30
Samasse e-mail palun lisada ka „Ahoi, me joonistame laulu“ metoodilise õpiku ja cd-plaadi eeltellimine (
Raamat sisaldab ligi 40 joonistuslaulu noote  ja tegevusjuhiseid ning ka cd plaati 25 lauluga) Raamatu erihind koolitusel on 45€
Registreerimisel palun märkida osaleja nimi ja maksja andmed
Koolituse korraldaja MTÜ Avasta Anded, Varje Lepp

Muud koolitused, mis on toimunud aegade jooksul:

Julie Wylie Uus Meremaalt
Soili Perkiö Soomest
Elina Kivelä Taskinen Soomest
Ciro Paduano Itaaliast
Cathrine Sadolin Taanist
Doug Goodkin USA´st
James Harding USA´st
ja meie oma õpetajad
Kaja Kaus, Anu Lõhmus ning helilooja Riine Pajusaar.

2015/2016 koolitasid muusikaõpetajaid  Anu Lõhmus ja Riine Pajusaar praktiliste ideedega laulikus "Lendas üle põhjanaba" ainetel.
2016/2017 samad koolitajad, ideed ja praktilised tegevused tuginedes "Pidu hakkab" lauliku nootidele.

2017/2018  õp. Anu Lõhmuse koolitus muusikaõpetajatele "Kuulan, mängin ,loon"  20. ja 27.okt., 10.nov 2017, 19.01.2018 Rakvere ja 26.01.2018 Kuressaare