Meie moto: "Lapsed, kes õpivad rõõmsalt, õpivad kergelt"

Huvikooli eesmärk on tuua lapsed juba varajases lapseeas muusika juurde, et arendada nende loovust läbi emotsioonide, rütmide, helide, liikumise ja sotsialiseerumise. Meie soov on avastada laste anded ning arendada neid muusikas, et neist kasvaksid muusikat armastavad ja mõistvad inimesed.


TÄNAPÄEV

Tänasel päeval osaleb huvikooli õppetöös üle 550 õpilase alates 5.elukuust. Loodud on professionaalsete, entusiastlike ja arenemisest huvitatud õpetajate kollektiiv, kelle eesmärgiks on pühenduda laste arenemisele oma teadmiste edasiandmise teel saavutamaks maksimumi nende poolt valitud huvihariduses.

Kevad 2018 tõi meie kooli ka 2 Eesti otsib Superstaari finalisti: Jeniferi ja Sissi ning Sissi jõudis lausa superfinaali kus jäi rahva hääletusel teiseks. Nemad on meie esimesed finalistid superstaarisaates! Samuti osalesid Sissi ja Jennifer edukalt Eesti laul 2019 saates. Jenniferi laulus tegid Eesti laulul kaasa  kaasaotorina meero endine õpilane ja nüüdne õpetaja Luisa Lõhmus ning laulja Hanna-Lotta Metsla.Varasematel aastatel on  Eesti otsib superstaari saates osalenud ka meero laulja  Mihkel Ratt.

Meero Muusik huvikool pakub lastele lisaks igapäevastele muusikalistele tegevustele ka palju esinemisvõimalusi erinevatel kontsertidel ja osalemist konkurssidel. Oleme olnud 13 aastat ühe suurema rahvusvahelise laste -ja noorte laulukonkursi/festivali "Tähtede Laul" korraldajad.

Korraldame rahvusvahelisel tipptasemel koolitusi muusikaõpetajatele ja samuti lauljatele vokaaltehnika alal. Oleme maailmas tunnustatud häälekoolitaja Cathrine Sadolini koolituste maaletooja ja tema  õpiku "Complete Vocal Institute" ametlikud esindajad Eestis. Meie õpetaja Anu Lõhmuse koolitused on väga populaarsed eesti muusikaõpetajate seas.
Arendame rahvusvahelisi kontakte, oleme Eesti Muusikaõpetajate Orff-sektsiooni aktiivsed liikemed ning  osaleme ka ise sageli rahvusvahelistel koolitustel.

Kirjastame heliloojate uudisloomingut ja salvestame lastelaule. Üle aasta toodame  meie laste jõukulauludest TV saateid, mida  näidatakse jõulude ajal TV 3 eetris.

Hindame oma tegevuses originaalsust ja kvaliteeti ning eelkõige inimlikku ja sõbralikku suhtumist.

AJALUGU

Meero Muusik alustas huvikoolina tegevust 1.aprillil 2001. aastal aadressil Toompuiestee 17a. Kooli asutaja on Varje Lepp.

Noortemajast 1985. aastal alguse saanud folkgrupp Meero tegutses 18.a. V. Lepa juhtimisel ja on 18 aasta jooksul andnud üle 400 kontserdi Eestis, USA-s, Kanadas, Soomes, Rootsis, Venemaal, Leedus, Taanis ja Saksamaal. 1995 aastal sai Kanutiaia Noortemajas alguse Meero Laulustuudio, millest tänaseks on moodustunud iseseisev huvialakool Meero Muusik.

Laululammas Meero on meie väikeste ja suurte lauljate maskott. See lammas sümboliseerib meile siirust ja armastust, mida on palju ka väikelaste rikkumata  hingeelus.